Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy & Triky

9. 10. 2006

:: Hlas Sáry a její dcéry v titulkech

Tak tohle je podle mě paráda. Když ty chlápci v posledním intru zastřelí Tommyho a pak nasledují titulky, určitě si myslíte že je to konec a pak jde hudba a titulky. Ale to je omyl. V titulkách tiše slyšet hlas Sářy a pravdepodobne i její dcéry. Pokud si to chcete poslechnout tak udělejte tohle:
-Uplne stište hudbu aby prostě nebylo vubec slyšet hudbu jen hlasy, auta a podobne.
-Teď si dejte poslední misi Smrt umění-Sam. A zabijte Sama.
-Pak nechajte intro a když pujdu titulky dejte si repráčky nahlas aby ste slyšeli hlasy.
-Samozřejmě ty hlasy musíte slyšet protože hudba bude vypnutá.

 

:: V Mafii si můžete zapnout gramofon

Nedávno mi přišel e-mail od jistého Petra Cimburka, který zjistil, že v Mafii se dá zapnout gramofon. V misi 18 Jen tak pro radost v Salieriho baru (tam, kde se celá rodina schází) je gramofon, který se dá zapnout, jděte k němu a máčkněte akční tlačítko (pravé tlačítko myši). A gramofon se spustí.

 

:: Jak se dostat za Salieriho bar při Volné Jízdě

Hrajete občas volnou Jízdu? A chtěli by jste se podívat a trochu zavzpomínat na Salieriho, Ralpha či Vincenza. Zde si můžete přečíst návod jak, bohužel už tam nejsou :) ale garáž, bar zvenku tam je ...! Ukradněte na ulici náklaďák, zajeďte kolmo, vlastně trochu na šikmo k vratům, které vedou za Salieriho bar. Vystupte. Ukradněte nějaké nižší auto, nejlépe nějakého sporťáka, zajeďte s ním vedle náklaďáku. Můžete zkusit vylézt po autu, pak na náklaďák a pak jen stačí přeskočit vrata. Pokud Vám to nepůjde, zkuste tam k těm postaveným autům dokopat (spíš dostřílet) nějakou popelnici nebo bednu, to uděláte tak, že vezmete (nejlépe Thomson) a začnete střílet do bedny (popřípadě koše) a on(a) se bude pohybovat. Až se dostanete za vrata, nečítejte s tím že se dostanete zpátky :) !!!

 

:: Polonahá žena v Extrémní Jízdě

Sice tenhle tip je v Extrémní jízdě, ale stojí to za to. Na mořském útesu při okraji Down Townu (Kde se také odehrála jedna část mise Bastard se štěstím, jak se Pauliemu zasekl Thomson 1928) je ukryta velká tabule CENSORED. Když půjdete po schodech dolů až do moře aby jste viděli co za tou cedulí je, měli by jste vidět polonahou ženu! Spíš vypadá jak lehká děva!

 

:: Zohavené tělo v Jízdě

Dejte si volnou jízdu a svezte někoho taxíkem, až si dotyčný nasedne vystupte střílejte do auta na předek do motoru až auto bouchne uvidíte pěkně vypečeného, krvavého chlápka, i když jste místo chlapa vezli ženskou. (Viz.: screenshot)

 

:: Sebevražda v Jízdě

Kupte nebo ukradněte basebollovou pálku. Pak jděte k hydrantu a zkuste ho vší silou rozbít :). Co se stane? Stane se to, že spíš hydrant praští vší silou Vás :).

 

:: Sniperka v Jízdě

U Žlutýho Píta si kupte sniperku (Mosin-Nagat) a pak si už jen užívejte zabíjením gangsterů jednou ranou do hlavy. Pozor stojí 2000,- ale když zabijete 4 gangstery je to v pohodě.

 

:: Tommy na WC ve hře

V misi Běžná rutina - Clárkův motel si Tom může dojít na WC v přízemí je záchod jděte na něj a zmáčkněte akční klávesu (pravé tlačítko) a Tommy si uleví.

 

:: Zabití protivníka ve hře

Pokud je váš protivník blízko nějakého auta, zkuste střílet chvíli do chladiče, nebo do motoru, prostě buď na přdek nebo na zadek, když se trefíte přesně, tak Váš nepřítel zahyne!

 

:: Morello, dá se zabít 2x

Mise, kde máte zabít Morella jsou dvě. Když jsem hrál hru po druhé a jel sem za Morellem, čekal jsem že odbočí a já ho sestřelím v letadle, ovšem jel pořád rovně až k tomu mostu. Pak udělal hodiny a Tommy ho sestrčil z mostu, Morello byl nasračku. Ještě si vzpomínám že misi jsem jel s autem: Guiardan Terraplane Fordor, díky tomu jsem byl Morellovi pořád v patách asi by nestihnul odbočit a tak jel rovně.

 

:: Čas ve hře

Hodiny v Mafii se řídí podle nastavení ve Windows, takže když posunete čas na správnou stranu prodloužíte si tím čas. Hodí se to u některých misí, které jsou omezeny časem!

                                    Extrémní jízda

Extrémní jízda:
Tento mód se nedá získat jiným způsobem, než dohrát celý příběh. V Extrémní jízdě získáváte různé prototypy aut, které pak můžete použít v obyčejné jízdě. Navíc vás tu neotravuje policie. Musíte akorát plnit úkoly takových mávajících chlápků, kteří jsou rozmístěni po celém městě.
 
Jak se ve FREE RIDE EXTREME módu dají snadno objevit mávající maníci?
Úplně na JV mapy, když přejíždíte po serpentinách z OAKWOODU do OAKHILLU, hned za první zatáčkou je písečná cesta. Jeďte po ní dolů, zatočte doprava a stojíte před velkým majákem. Použijte akční tlačítko na dveře a už se vám objeví první mávající maník. Takto to můžete opakovat pořád.
 
Mávající chlapíci ve Free Ride:
Když se jedete v Extrémní jízdě podívat k majáku na ty mávající chlapíky(viz. předchozí tip), držte při mačkání akčního tlačítka klávesu [TAB].Umístění chlapíků se vám ukáže na mapě !
 
Kde v jízdě sehnat zbraně?
Pokud sháníte zbraně, tak si je můžete koupit v Hobokenu v jednom sklepě u Žlutýho Píta naproti staveniště. (kino Twister)
 
Jak se stát v Extrémní jízdě neviditelný?
Stačí když jedete do takové té garáže naproti Hobokenu. Jsou tam dveře, které tam sice jsou, ale dá se nimi projít. Za nimi je auto. Nasedněte do něj a jezděte po městě tak dlouho dokud se nestanete neviditelný. Zviditelnit se můžete tak, že budete dlouho jezdit obyčejným autem.
 
Neviditelné auto:
Dodatek k neviditelnému autu, které se nachází na staveništi u Hobokenu - to se postupně ztrácí. Ale je třeba dodat, že když v něm zůstanete sedět nějakou dobu, neviditelným se stanete i vy.
 
Sprosté foto:
V módu Extrémní jízda se musíte se dostat do jihovýchodní části Downtownu, nachází se tam kamión, který exploduje, když vaše rychlost klesne pod 30 (v normální hře Mafia se tam má odehrát atentát na Morella, ale Paulimu se zasekne Thompson a potom musíte utíkat). Když se dostanete dozadu na pláž k vodě, najdete na jednom útesu (nalevo) zajímavou dámu připoutanou ke sloupu a přes její tělo je tabulka CENSORED. Jsou vidět jenom ruce a nohy (samozřejmě neoblečené). Jde o to, co je ukryté za tou tabulkou. A to se dozvíte když budete odvážní a nebudete se bát projít po vodě.
 
Tip na přeskočení řeky:
Když budete hrát extrémní jízdu, jeďte kolem benzínové stanice směrem k Federal Trade Commision (na mapě je to takový hnědý trojúhelník). Uvidíte dřevěnou rampu. Řeka se dá s její pomocí přeskočit, pokud budete mít rychlost vyšší, než 110 mílí za hodinu. Vhodné auto je Manta Prototype.
 
Rampa:
Jeďte v extrémní jízdě na fotbalový stadion u Hobokenu a najdete tam velkou rampu.
 
Tip na extrémní jízdu:
V extrémní jízdě se dá zmáknout úkol, ve kterém vás ze tří stran odstřelujou snipeři, velmi jednoduše. Nejdříve kolem sebe zaparkujte několik aut a pak teprve dojděte k chlápkovi s úkolem. Pak dojděte pro odstřelovačku a sejměteje všechny tři. Snipeři budou střílet místo do vás do aut. Úkol najdete v Down Town.
 
Jak si vydělávat peníze ve freeridu?
Peníze si můžete vydělat několika způsoby. Ten první způsob a asi nejlepší způsob je, že prostě vozíte ve svém taxíku lidi a přepravujete je na místa, která si řekli. Každý zákazník vám dá několik minut na to, abyste ho dovezli včas na určené místo. Pokud se vyčerpá čas a vy ještě nebudete na místě, tak vám buďto dá míň peněz anebo zastavíte kdekoli a on vám dá také nějaké peníze. Druhý způsob je ten, že hledáte na radaru auta, která jsou oranžová - to jsou tak zvaní mafiáni a z toho vyplývá, že když zablokujete jejich vozu cestu a začnete po nich střílet, tak oni z toho auta vylezou a začnou po vás střílet také. Za každého zabitého mafiána dostanete 500. Ale mafiáni chodí i pěšky. Musíte si všímat obleku. Když člověk má takový delší černý kabát a černý klobouk, tak by to mohl být mafián a pak stačí na něj párkrát vystřelit a máte zase pár dolarů vydělaných.
 
Jak získat 1 000 000 000 dolarů:
V Extrémní jízdě jděte do tunelu v Hobokenu (nesmíte ale získat klíč ze železářství - takže neotevřete dveře v tunelu). Dveře se v tunelu nacházejí na pravé straně, asi 10 m od vchodu. Na tyto dveře klikněte akčním tlačítkem (dveře se neotevřou.) Nyní spusťte JÍZDU ve Městě a zvolte místo Hoboken. A ejhle - miliarda dolarů je tu !
 
Baseballka:
V EXTRÉMNÍ JÍZDĚ jsem si vzal baseballovou pálku a pořádně jsem s ní praštil do hydrantu a co se nestalo ? Ze 100 bodů života mě nic nezbylo - zabilo mě to !
 
Tip na výbušninu:
Jeďte v Extrémní jízdě ke kostelu do Down Townu a před hlavními dveřmi je výbušnina.
 
Zabít Speeda Gonzalese:
V extrémní jízdě když máte zabít Speedyho Gonzalese, tak ještě předtím než aktivujete úkol, zaparkujte auto ke schůdkům, odkud vybíhá Speedy. Ten se zasekne o auto a už není nic jednoduššího než ho párkrát střelit a úkol je splněný !
 
Jak se dostat v Extrémní jízdě do jeskyně tygra ?
Jeďte do HOBOKENU, kde je vjezd do Oak Hill. Nad tím parkovištěm (na mapě symbol P) je obchod Ironmonger´s - jděte ke dveřím a objeví se vykřičník. Dejte AB action button a jeďte k té jeskyni. Je to u mávajícího chlapíka s úlohou sledovat letadlo. Jděte k ní. Zjistíte, že se tam nedá vyskočit. Nalevo je železnice. Padněte za závoru, sebere vám to trochu života, ale to nevadí. Jděte pomalu po pravé straně stěny. Objeví se vykřičník, jsou to neviditelné dveře. Otevřete je a jděte dál. A jste v ústech tygra.
 
Ceníky a odměny v extrémní jízdě:
 
a) Ceník :
 
Ošetření - 1000$ (nemocnice v New Arku)
Uložení pozice - 2000$ (Salieriho bar-Malé Itálii)
Oprava auta - 2000$ (Lucasův autoservis v Down Townu)
Natankování auta - 600$ (kdekoliv na benzínce)
Koupě zbraní (Hoboken) - Boční vchod kina Twister-Žlutej Pít
- Basebolová pálka - 10$
- Thompson 1928 - 1000$
- Colt Detectiva Special - 10$
- Mosin-Nagant 1891/30 - 2000$
- US rifle, M1903 Sprinfield - 2000$
- Pumpovací brokovnice - 500$
- Upilovaná brokovnice - 500$
- Colt 1911 - 50$
- Nůž - 10$
- S&W Model M&P - 30$
- S$W Model Magnum - 100$
- Molotovův koktejl - 1000$
- Granát - 1000$
 
b)Odměny :
 
Zabití jednoho gangstera - 500$
Rychlá jízda (co 10km/h) - 100$
Taxikaření - podle délky trasy a času - zhruba 200 až 2000$
Zničení auta - 100$
 
Seznam jumpů v Ext. jízdě:
 
JUMP 1 - velikost 5%, efektivnost 22%
 
Nachází se na nějakém mostě s názvem TEARAMOVA BRIDGE, nebo nějak tak, mezi CHINA TOWN a NEW ARK, je to mini sračka
 
JUMP 2 - velikost 93%, efektivnost 100%
 
Tento jump se nachází u vody v NEW ARKu, je to jump přes nadzemní vlak.
 
JUMP 3 - velikost 85%, efektivnost 98%
 
Tento jump jsem objevil nedávno, je v HOBOKENU na tom hřišti, dostanete se tam ze silnice, která je objížďkou přes vlakové nádraží, při vjezdu na hlavní se trochu vraťte a tam je budka, kolem ní to objeďte a trádá !
 
JUMP 4 - velikost 100%, efektivnost 100%
 
Jedná se o MEGA JUMP přes vodu, je mezi NEW ARKem a DOWN TOWNem na té hlavní silnici, ten jump nepřehlídnete a doporučuji se rozjet až ze shora od benzínky a pozor na Auta a na Tramvaje !
                                          Auta 
Silver Fletcher:
Pokud vám taky po dohrání hry ve volné jízdě nepřibylo auto Silver Fletcher, tak si dejte volnou jízdu a dojeďte k majáku (pod OAK Hills), tam bude toto auto stát, vemte ho a uložte hru u Salieriho baru, trádá a auto je v seznamu.
Silver Fletcher:Nebo po misi Volební kampaň jeďte za Lucasem a on vám dá nějakou tu misi a pro auto si máte dojet na večírek a ukradnout Lassiter V16 APPOLION ale tam stojí také Silver Fletcher odemčený.Nastupte do něj, odjeďte do Salieriho baru, a pak se vraťte pro APPOLION.
 
Silver Fletcher:
Auto Silver Fletcher můžete získat tak, že v misi Smetánka za jízdy zabijete Morelliho řidiče, vytáhnete Morella, zabijete ho a vezmete si jeho auto.
 
BRUNO SPEEDSTER 851:
Najdete ho v Central Islandu (na mapě je nápis CENTRAL ISLAND a na písmeně "S" přibližně stojí.
 
LASSITER V16 APPOLION:
Stojí v Down Townu, první ulice pod kostelem (asi dvě nebo tři ulice pod "D").
 
BOLT TRUCK
Najdete ho ve Works Quarter, poslední zatáčka před konečnou tramvají - jeďte rovně a pak ho už uvidíte (to znamená, že na té zatáčce nezahnete, ale pojedete rovně).
 
LASSITER V16 ROADSTER
Stojí ve Works Quarter, pojedete po tramvajovce a kousek před koncem je po pravé straně parkoviště a na něm stojí Lassiter.
 
Jak získat auto Bolt-Thrower v misi Kněz - Coura?
Zastavte na West Marshal Bridge. Tam střelte do jednoho okna té hranaté věže napravo. Obrazovka se na chvíli zamračí na černo. Potom jeďte pod East Marshal Bridge na levou stranu. Tam je zaparkovaný Bolt-Thrower.
 
Thor 812 Cabriolet:
Ve hře Mafia je po dohrání většinou nedostupný vůz Thor 812 Cabriolet s max. rychlostí 164 Km/h, proto bych navázal na tip od Radomíra Vrány, jeho tip funguje na všechna auta to ano, ale ohledně tohoto vozidla bych doporučil zvolit toto auto, když zadáváte parametry v hlavním menu : hustota chodců - plno, hustota dopravy - plno, hustota policie - nic, lokace - denní město, vůz - Thor 812 Kabriolet, ve hře zabte 4 gangstery, abyste měli peníze na uložení hry v Salieriho baru. Po získání těchto peněz hru uložte a auto již ukrást umíte, tento tip bych doporučil i v průběhu hlavní hry s Lassiery + jiná vozidla, která jsou dostupná.
 
Kola:
Když sestřelíte kola u auta a nastoupíte do něj, tak se ta kola sama opraví.
 
Oprava aut zdarma:
Jelikož se občas v Mafii nabourá, tak je tu rada, jak si opravit auto zadarmo a sejfnout hru také zadarmo ve Freeridu. S poškozeným autem zajeďte za město (hra se bude loadovat) a pak se zase vraťte. Hurá a auto nemá poškození.
 
Chcete získat závodní auto bez podvodů?
V misi kde odvážíte to Evropanovo auto od mechanika, tak se s ním zastavte ve dvoře za barem, vystupte, nastupte a odvezte ho zpátky na okruh. Po této akci jsem se pokusil otevřít dveře od jiného depa, sice to nešlo, ale když jsem si uložil hru a podíval se do jízdy, bylo jedno ze závodních aut přístupné.
 
Potřebujete rychle zničit auto?
Tak vás napadne, že mu budete střílet do motoru, ale u některých aut to nejde, např.: Ulver Airstream či také všechna auta THOR, ale je to jednoduché - ona mají motor vzadu ! Takže stačí 4 rány z koltu do zadku auta a máte výbuch !
                                                Policie
Policejní auto:
Když ukradnete policejní vůz a právě v něm jedete, můžete překročit rychlost, přejet na červenou a další přestupky - přímo před očima policajtů aniž by vás začali sledovat. A to se vyplatí !
 
Tři způsoby jak se zbavit policajtů:
1. Když jedete zpět do Salieriho baru a honěji vás fízlové, stačí zajet do dvora a počkat až přijedou za vámi. Pak jen stačí promluvit s koktavým Ralfem a hle - policejní auto je na seznamu, potom ho prostě označíte za vyřazené, zavřete seznam a fízlům auto zmizí a jdou domů pěšky.
 
2. Pokud vás honěji fízlové v autě, ale už vás chtějí zatknout, tak jim samozřejmě zastavíte, oběhnete auto a jednoduše policajtům auto ukradnete. Při odemykání zámku za vámi akorát stojej a neseberou vás, pak honem nastupte, stihnete akorát nastartovat a policajti vás vytáhnou z auta na zem. Opět musíte okamžitě nastoupit, auto má otevřené dveře a již je nastartované. V klidu se rozjedete a po chvilce vám symbol pout zmizí.
 
3. Pokud vás začnou honit policajti, ať už v autě nebo pochůzkář a nemáte ještě plné pátrání jednoduše je (ho) zabijte (doporučuji brokovnici) a jestliže vás žádný jiný polda neslyšel, symbol o hledanosti (bloček, pouta, pistole) zmizí. Pokud budete šikovní, neuberou vám žádné procento života.
 
Jak se zbavit policajtů:
Nejjednodušší způsob jak se zbavit policajtů a mafiánů je vyjet pryč z města a najednou po vás nikdo nejde. Můžete se hned vrátit zpátky do města a nikdo si vás ani nevšimne.
 
Další tipy jak se zbavit policajtů:
a) Určitě každému z vás se už stalo, že vás začali honit policajti. Pokud potřebujete trošku soukromí (např. na přípravu do boje), stačí nastoupit do elektriky, policajti za vámi nepůjdou, budou na vás čekat (anebo běhat za elektrikou).
 
b) Pokud se potřebujete zbavit policajtů, nejlepší je běhat po levých tramvajových kolejnicích a těsně před tramvají se vyhnout (proto ne po pravých - to by vás nabrala zezadu) a opět za ní vstoupit na kolejnice. A proč ? Policajti budou běhat stále rovně za vámi, před tramvají se neuhnou a tramvaji je také jedno, koho srazí. A hlavně se to nebere jako "Útok na Policistu". Je to dobrá metoda, když je na vás vyhlášené pátrání, ale pokud vás ještě nechtějí zastřelit. Tramvaj skolí i sedm najednou.
 
Gangsteři a policie:
Když po vás střílí policie nebo gangsteři a vy máte málo nábojů, tak počkejte až jim také dojdou náboje. Mají totiž také omezené množství munice. A až jim dojde munice, tak po vás půjdou holýma rukama. A to je pak snadné je zabít.
A můžete udělat ještě jednu věc. Až jim dojdou náboje, tak je odpoutejte od jejich auta a až budou dostatečně daleko od svého auta, tak jim ho vezměte a utečte. Pak tam oni budou stát s holýma rukama a bez auta. Vlastně když přijdou o auto i zbraň, tak jsou jako ryba bez vody
                                           Ostatní
Jak vyhrát závod na plné?
Fígl je v tom, že v uzavřeném objezdu hned za první zatáčkou. Vjedete na něj a projedete ho až vyjedete na původní silnici a tam restartujete auto za pomocí tlačítka [0] (defautlně). Mělo by vás to hodit na cílovou rovinku a pak už jen dojet pro vítězství.
 
 
Hodiny:
Hodiny v Mafii se řídí časem ve Windows, takže když posunete čas na správnou stranu, prodloužíte i čas.
 
Klakson:
Auta v Mafii mají klakson, ale u některých ho neslyšíte. To prý ale nevadí, při použití ostatní auta uhýbají jako jindy.
 
Červený semafor:
Zkuste na světelných křižovatkách jezdit po chodníku. Pak vás poliši nebudou honit za jízdu na červenou.
 
Peněženka:
 Při načítání mise UPRCHLÍK se na pozadí zobrazí peněženka - když se pořádně podíváte, tak pod dolary je taky česká dvoustovka !
 
Zničení nepřítele a auta:
Když je váš nepřítel u nějakého auta, tak se snažte strefit do chladiče toho auta. Pokud míříte dobře, tak po chvíli automobil exploduje a váš protivník zahyne.
 
Jak za zeď?
Určitě už jste se někdy chtěli dostat za nějakou zeď za kterou se jinak dostat nejde. Ale ono to jde udělat celkem jednoduše - stačí, když si seženete náklaďák, pak větší auto se střechou - nejlépe nějakého sporťáka - a koš, bednu, nebo popelnici. Náklaďákem přirazíte kolmo ke zdi, pak kolmo ze strany nebo ze zadu auto se střechou a k tomu sporťák a ke sporťáku musíte buď dostřílet nebo opatrně dostrkat odpadkový koš, bednu nebo popelnici. Pak si ze strany, kde má koš podstavu, na něj vylezete a pak vylezete na sporťák atd. - až konečně vylezete na náklaďák, na kterém se rozběhnete a skočíte přes onu zeď. Musíte si dávat pozor, abyste se nepropadli, což můžete vyzkoušet tak, že budete střílet a dívat se, jestli patrony zůstaly na povrchu ležet nebo ne. Tímhle způsobem se dá dostat i za vrata u Pepeho restaurantu.
 
Jak se opít v Mafii?
V misi VŠECHNO NEJLEPŠÍ (aspoň myslím, že se tak ta mise s parníkem jmenuje) se můžete opít. Jednoduše až budete na lodi, jděte pořád rovně až do místnosti s barmanem, který vám nechce nalít. Na levé straně (pokud stojíte čelem k barmanovi) je sklenička. Stačí se 3-krát napít a po chvilce se to s vámi začne houpat.
 
Startování auta:
Jak vystoupit z nastartovaného auta ? Nastupte do auta a nastartujte ho (přední šipka). V momentě, kdy bude auto startovat, z něho vystupte (pravé tlačítko na myši) a co se stalo ? Stojíte před nastartovaným autem. Dá se to využít při rychlém útěku kde 3-4 sekundy znamenají vaše zdraví.
 
Veselé hlášky:
Vezměte si jakýkoliv taxík a jezděte po městě do té doby, než uvidíte mávajícího maníka. Nechte ho přistoupit. Pak vylezte z auta a vyhoďte ho. Pak jen uslyšíte, co má za kecy : "To je moje auto, nechte mě být". Tohle vám řekne každý, koho vyhodíte ze svého auta.
 
Podivný tip:
A teď tu máme jeden opravdu podivný tip, ale vyzkoušejte ho, třeba funguje : Když při nějaké přestřelce stojíte u koše nebo hydrantu (no prostě u něčeho, na co se dá vylézt) a potřebujete nabít náboje, tak vylezte na ten koš nebo hydrant a náboje budou rychle nabity.
 
Trik s hydrantem:
Když střelíte do hydrantu, tak vršek upadne, ale když střelíte spíše do spodní části, tak upadne zhruba prostředek, ale vršek zůstane stát nahoře i když není nijak spojený ze zemí. Takže je vlastně ve vzduchu.
 
Tip na snadnější zabití policistů a mafiánů:
Tento fígl lze použít jen tehdy, jsou-li mafiáni nebo policisti v autě. Když po vás střílí, vyčnívají z auta ven a to je ta chvíle, kdy je trefíte - stačí pouhá jedna kulka, abyste je zabili.
 
Pískání:
Když jste v autě a zmáčknete klávesu abyste mohli zatroubit, tak auto zatroubí. To by nebylo nic tak zajímavého, ale když nejste v autě a zmáčknete tu samou klávesu, tak Tom zapíská. Ale upřímně řečeno - nikdo a nic na jeho pískání nereaguje.
 
Skrytý subquest:
V misi Omerta je skrytý SUBQUEST. Ještě předtím, než půjdete za Georgem, aby vám poradil, kde je Frank, jděte za Lucasem. Tommy mu poví, že když dokončí jednu práci, zastaví se u něho. Splníte misi a napíše vám, že se můžete zastavit u Lucasa Bertone. Poprosí vás, abyste šli zmlátit jednoho týpka. Půjdete za ním, trochu ho zmlátíte a jdete za Lucasem - dávejte si pozor, není je to žádná sranda zmlátit ho !! Lucas vám dá tip na celkem pěkné auto, které se podobá tmavozelenému cabrioletu v autoservisu. Nachází se v OAK HILL - dejte si pozor na týpka, který se prochází okolo parkoviště. Odstřelte ho, vemte si auto a jděte do Salieriho Baru.
 
Psí hlava:
Když hrajete nějakou misi a jste v Extrémní jízdě, nebo pouze v jízdě a jedete, nebo jdete městem, můžete potkat chlápka (ženskou nikdo ještě nepotkal) se psí hlavou ! Je to taková srandička od IS.
 
Rychlého nabíjení:
Pokud jste právě v přestřelce a potřebujete rychle nabít, tak při nabíjení udělejte úskok doprava/doleva a máte nabito rychleji. Př.: došly vám náboje v Thompsonu - když Tom začne nabíjet, tak prostě uskočte doprava/doleva a je nabito asi tak o 2 sekundy, možná i víc, rychleji.
 
Jak střílet z pumpovačky bez nabíjení všech 8 nábojů za sebou (potom musíte dobít zase celý zásobník)?
Stačí si sednout, držet šipku dozadu a po každém výstřelu zmáčknout tlačítko pro skok. Při střílení musíte pořád sedět! (samozřejmě ve hře :-)). Hodí se to, když chcete rychle zničit auto a perfektně se to dá využít v misi Skvělý obchod. P.S.: funguje to i u lupary.
 
V misi Smetánka, kde máte zabít Morella, existují dva konce:
1. konec je když si vezmete Thor 810, tak budete na letišti sestřelovat letadlo.
2. konec - když si vezmete Phaeton V16 (takový ten kabriolet) a pojedete až k mostu, takže neodbočíte na letiště.
 
Dodržování předpisu:
Vždy (pokud nějak moc nespěcháte) jezděte s omezovačem rychlosti, který je bývá nastavený na klávese F5. Také si dávejte pozor na to, abyste před policajtem nejeli na červenou. Pak by chtěl zaplatit pokutu.
 
Přístup ke všem misím:
Pokud si chcete zahrát v Mafii Extrémní jízdu a všechny mody jízdy hned od začátku, nemusíte dělat mise. Stačí otevřít dveře ve Works Quarter a vše se zpřístupní samo.
 
Granát v tramvaji:
Kupte si ve starém kině pár granátů. Na jakékoliv tramvajové zastávce nastupte na chvíli do tramvaje – v ní krátce hoďte jeden granát a rychle vystupte ! Rychle se vzdalte od tramvaje a pozorujte tramvaj. Výsledkem je krásná tlaková vlna, která roztříští okna na vzdálenost cca 10 metrů od tramvaje, samozřejmě že v tomto okruhu i usmrtí všechny živé osoby (kromě řidičů sedících v automobilech. Ale co to ? Řidič tramvaje je mrtvý, ale tramvaj se rozjíždí a jede klidně dál – no a pak že neexistuje perpetuum mobile !
 
Jak při vystupování z auta nechat běžet motor:
Vemte si jakékoliv provozuschopné auto a jezděte si jak se vám zlíbí. Až někde zastavíte, pravým tlačítkem myši dejte povel pro vypnutí motoru (1x klik), po té dejte na klávesnici šipkou dopředu povel, ať se motor nastartuje a hned při startu klikejte jako o život opět na pravé tlačítko myši. A motor běží bez řidiče !
 
Prototyp do domů:
Pokud v extrémní jízdě jedete z nějakým prototypem domů a bojíte se, že ho rozflákáte, tak si hru můžete uložit u nějakého měníka se splněným úkolem.
 
Tommy Angelo na WC:
To není problém. Zahrajte si Mafii (normální hru), level Běžná rutina - Clarkův motel. Dostaňte se do motelu a v přízemí na konci chodby je WC.
Vejděte dovnitř a doleva a tam navštivte jednu kabinku a stiskněte akční klávesu (pravé tlačítko myši) a už se jen úchylně zeširoka usmívejte a těšte se.
 
Páčidlá v misiách 
 1) Jedno máte v misii "Volební kampaň". Nachádza sa to niekde v neakých postranných miestnostiach.
 
2) Druhé je v misii "Omerta" .Keď cez hangáry utekáte za Frankom prejde okolo vás náklaďiak v ktorom sedí neaký černoch on vyskočí po chvíľi a rozbehne sa po vás s páčidlom. Zabite ho a máte znova páčidlo.
 
3) Dalšie je v misii kde ste s Paulim v starej servisnej stanici tam je jeden týpek s páčidlom, zabite ho a máte ho.

 
Pôvodné mesto 
V misii "coura" na strechách ak sa pozriete dole zo strechy uvidíte pôvodné neupravené  mesto Lost Heaven. Teda časť z neho ktorá je tam okolo striech uvidíte napr. budovy ktoré tam normálne sú ale teraz sú tam uličky. Pri kostole zasa uvidíte krásne zelené lístie na stromoch. Je to preto lebo autori celú Mafiu niekoľko-krát upravovali ale tu je pôvodné mesto.

 
Autorem dalšího/doplňujícího příspěvků je : Pepa Okurka
 
Zajímavosti
 
1) Na prvním CD hry se nachází soubor pojmenovaný MafiaLauncher.exe, který zastává funkci autorunu (automatického spouštění). Pokud jej otevřete v nějakém editoru zdrojů (například v programu ResourceHacker, který najdete na adrese http://www.users.on.net/johnson/resourcehacker/), tak ve složce Bitmap/PETRA/1029 najdete jeden velmi "zajímavý" obrázek, který ale se hrou nemá mnoho společného (i když, kdo ví :).
 
2) Když pojedete z Central Islandu do Downtownu (po jižním zvedacím mostě), tak na konci mostu jsou po obou stranách stejné budovy, které jsou propojeny takovou chodbou s okny, vedoucí nad silnicí. Zkuste do těchto oken střílet (postupně vyzkoušejte všechny) ze směru od Central Islandu – pokud se trefíte do správného okna, měla by vám ztmavnout obrazovka a ozvat se záhadný hlas, který říká takový zajímavý textík.
P.S. Je možné, že prostřílíte všechna okna, a přesto se vám žádný hlas neozve – nevím čím je to způsobeno, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že dokud jsem používal původní soubor game.exe, tak to fungovalo. Když jsem pak nainstaloval oficiální opravný patch, už se žádný hlas neozval – takže to asi odebrali :(
 
 
Tipy a triky
 
1) Chcete v jízdě získat velmi jednoduše Bolt Thrower?
Jeďte na zvedací most, který spojuje Works Quarter a Central Island, a střelte do té budky, ve které by ve skutečnosti seděla obsluha mostu (směrem do Central Island to je po levé straně). Pokud se správně trefíte, měla by vám probliknout obrazovka. Nyní se vraťte do auta, jeďte ke zvedacímu mostu (spojujícímu Central Island a Downtown) a pod ním najdete Bolt Thrower.

2) Chcete si užít celou jízdu i extrémní jízdu, aniž by jste uhráli jedinou misi hry?
Spusťte obyčejnou jízdu (Malé město). Jeďte dolů, do Works Quarter. Podle mapky se dostaňte k nejzápadnějšímu parkovišti (na mapce to malé P v modrém čtverečku), zahněte doprava po kolejích (na mapce směr západ). Sledujte levou stranu. Na první křižovatce byste měli vidět malé parkoviště, vedle něj telefonní budku a taky “vstup” do boční uličky. Vystupte z auta, jděte do této uličky. Po levé (opět :) straně uvidíte zelenou budku. Za ní je stěna budovy s texturou dveří. Pokud půjdete blíž, objeví se vám ikonka vykřičníku, neboli můžete provést akci. Takže akční klávesou dveře “otevřete” a nyní máte odemčenu celou jízda a extrémní jízdu.

3) Chcete získat všechna auta extrémní jízdy do jízdy normální (samozřejmě bez nutnosti uhrát extrémní jízdu)?
Spusťte extrémní jízdu, nasedněte do svého auta a jeďte ke škole v Oakwoodu (té velké budově v nejvýchodnější části této čtvrti – podívejte se na mapu). Jděte podél dvojdomků, které jsou na protější straně, než je škola, směrem na sever, až dojdete k domku s terasou, malým schodištěm a modrými dveřmi. Jděte k nim a zobrazí se vám známý symbol vykřičníku – použijte akční tlačítko a od této chvíle můžete v normální jízdě používat mnoho nových aut.
 
Yellow Pete:
Pokud nevíte kde je žlutej Pít (Yellow Pete)který prodává zbraně,musíte se dostat do Hobokenu ale musíte už mít udělanou misi "Fair play".Najděte si vlakovou zastávku Central Hoboken poté jed'te po modré čáře směrem na new Ark,po celou jízdu se dívete na mapu až pojedete po modré čáře a uvidíte silnici která je slepá do ní zatočte.jed'te pořád rovně ulicí a až na jednom domu uvídite napis Twister tak zastavte a vystupte.Ze předu jsou na tý budoově asi 4 dveře dvě v prostřed vedle sebe a dvoje je obklopují.ani jedny z těchto to nejsou musíte zajít vedle domu,tam jsou dveře s takovým jakoby okýnkem u nich dejte action button otevřou se a pak jděte chodbou najdete tam otevřené mříže běžte dolů a tam už máte na výber snad všechny zbraně ve hře.
 
Finty s trainerem:
Jděte na adresu http://www.scorpions.cz/mafia/download/mafia-trainer_plus19.zip, stáhněte si MAFIA TRAINER +19 (pozor! Na některých POČÍTAČÍCH [nebo operačních systémech] tento trainer nefunguje - a když jej spustíte s hrou, tak se hra vypne!) a dejte si třeba Extrémní jízdu. Můžete si pomocí 1-5 vybírat normální zbraně (včetně LAHVE!!!), pomocí 6 vybírat velké zbraně (včetně PRKNA, TYČE a MEČE!!!) a pomocí 7 vybírat předměty. Většina těchto předmětů je k ničemu ale pozor! Můžete získat kbelík - to není nic nového, je to přece i v misi "Všechno nejlepší", ale pokud si chvíli budete projížďet inventář, narazíte na PSÍ HLAVU (aniž byste předělávali textury nebo modely!) a potom na BATERKU, kterou když vezmete do ruky, tak se vám v ruce objeví malá GODZILLA. Obě poslední zmiňované věci jsem ve hře nikdy nenašel a při používání (boxování) vám nijak nepomůžou, pořád budete boxovat jak s normálními pěstmi.
 
Jak na combo:
Když si stoupnete před člověka, nejlepší je to v EJ na ty, co zadávají úkoly, napřáhnete se na maximum a stoupnete si přesně před něj, tak se vám může povést COMBO. Mě se například stalo, že ho Tommy chytl a kopl kolenem do břicha. Vypadá to fakt efektivně! Doporučuju :)
 
Jak si zasaltovat s autem:
1.Vemte si v EJ auto Crusader Chromium Fordor, a vydejte se do New arku k mostu (úplně nahoře v městě) a rozjeďte se před mostem na rychlost 120 km/h a vyjeďte na skokánek, co je na mostě. Uděláte nejméně 5 salt a jako bonus se ještě dotknete koly vzducholodě nad mostem :-)

2. V OakWoodu jeďte ke kruhovému objezdu s nejlépe nejrychlejším (bonusovým) autem ve hře, které ale musí mít nízký podvozek - v jízdě nebo extrémní jízdě - pořádně se proti objezdu rozjeďte a pokud jste vybrali správné auto, začnete dělat salta. Jenom pozor, ať nezničíte kostel :-))
 
Tip na závěrečnou misi:
V poslední misi (souboj se samem) nemusíte na konci dodělat sama samopalem
ale můžete použít granát.Najdete ho u některého mafiána je to druhá fáze
mise.Když sam zaleze za ten roh přibližte se do té vzdálenosti než začne
pálit sam je to asi místo kde se nachází lavička nebo tak něco a je u pravé
zdi.Zastavte se a hoďte granát bokem ke zdi od vás a granát se odrazí za roh
a je po samovi.Někdy to nevyjde.
 
Tipy s hláškami:
1. Když jste v misi Sára zmlátili už všechny vožungry :-) tak jděte k Sáře, promluvte s ní a jak začne mluvit, tak do ní bouchněte - "Co to děláš, Tome?" "Můžeš mi říkat Tome." :-D.
 
2. A ješte, když už jste blízko jejího domu a utíkáte napřed k jejím dveřím od bytu, Sára (vždy, automaticky) řekne "Tak jsme tady, pojď dovnitř" - a když utečete napřed, tak po její větě Tom řekne "Nene, dnes mám na práci něco jinýho" :-D.